Kanal Tedavisi (Endodonti)

Ücretsiz Muayene Formu

İlerlemiş çürüklü, soğuk ve sıcakta ağrı veren, çok şiddetli ve gece uyutmayan ağrılarda en önemli ve güvenli ağrı kesici tedavi kanal tedavisidir. Enfekte dişteki çürük rubber-dam izolasyonu altında temizlenir ; damar ve sinir paketi dediğimiz pulpaya ulaşılır ve temizlenilir. Bio seramik dolgular ile kanal tedavisi tamamlanır.Kanal tedavileri %100 başarılı tedaviler değildir; dişin çekimden önceki son şansı olup kurtarılamadığı durumlarda dişin çekimi gerekebilir. Kanal tedavileri çoğunlukla tek seansta tamamlanır ; enfeksiyonun durumuna göre seans sayıları değişebilir.

Kanal Tedavisi Yenileme (Retreatment)

Kanal tedavisi yapılmasına rağmen tam iyileşme göstermeyen doldurulmamış ya da eksik kalınmış kanallarda eski kanal tedavisi sökülüp yeniden yapılabilmektedir. Doğru endikasyon koyulması ve tüm protokollerin eksiksiz yerine getirilmesi durumunda başarılı olunabiliyor. Ancak her başarısız kanal tedavisinde retreatment endikasyonu verilemez bazen başarısız olacağı öngörülebilir. Bu nedenle doğru karar ağacı çok önemlidir.

Dental Uygulamalarımız

Kliniğimizde, standart diş tedavilerinin yanı sıra en gelişmiş ve modern ağız ve diş sağlığı tedavileri de yapılmaktadır. Diş hekimliği alanında en son gelişmeleri takip etmekte, en kaliteli malzemeler ve en teknolojik ürünler ile hastalarımıza uzun yıllar boyunca ağız ve diş sağlığını devam ettirmelerini amaçlamaktayız.

Alanında Uzman Hekimlerimiz

Maya Dental Klinik olarak alanlarında uzman kadromuz ile tüm ağız ve diş sağlığı problemlerinizi, tedavi başarısını en üst düzeyde tutarak çözüme kavuşturuyoruz. Tüm tedavilerimizde en gelişmiş cihazları ve teknolojileri kullanıyoruz.